Oda Başkanımız’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 da Samsun’a çıkışı millet olarak varlığımızı güçlendiren, umutları canlandıran, kaderimizi değiştiren, yolumuzu aydınlatan Türk Milleti’nin yeniden doğuşunun günüdür. Samsun’da düşmana karşı açılan bayrak, yeni ve dinamik bir sürecin temellerini atan tarihi bir adımdır.

Türk Milleti’nin yokluklar ve imkânsızlıklar içerisinde, tükenmeyen gücünü, kudretini tüm dünyaya ispatladığı, gür sesi ile yankılar uyandırdığı önemli bir gündür. Her taraftan kuşatılmış Türkiye içerisinde gençlerle birlikte bir mücadeleye başlayan Atatürk, imkânsızlıklar içinde bir Cumhuriyet kurmuştur. İstiklal mücadelemizin de başlangıcı niteliğinde olan Milli Mücadelenin dalga dalga Anadolu’ya yayıldığı bu varoluş destanını, gençlerimiz iyi anlamalı ve kavramalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs 1919’un yıldönümünde Milletimizin ve özellikle Türk gençliğinin Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten duygularımla kutlar; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve dava arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anar. Sevgi ve saygılarımı sunarım.”

Hüseyin YAKAR

Oda Başkanı